ביטוח משאיות

ביטוח למשאית

חישוב הפרמיה בביטוח משאיות היא שונה מביטחי רכב. ביטוח משאיות נחשב ליקר בשל קביעתו על פי שעות נהיגה, הצורך המיידי במענה בקרות מקרה הביטוח, בשל הצורך בסיכון המשאית ככלי לפרנסה, המשאית עצמה היא כלי יקר יותר מרכב פרטי ולכן מטבע הדברים הסיכון הכספי שחברת הביטוח נוטלת על עצמה הוא גבוה יותר. מכאן שביטוחי משאיות הם ביטוחים יקרים ולרוב גם הכיסויים הם נמוכים מהמצופה.
 
היות וביטוח משאית הינו סוג ביטוח מאוד מורכב, נהגי משאיות רבים מפנים את רכישת פוליסת הביטוח למשאית לסוכן ביטוח המתמצא ומנוסה ברכישות פוליסות לביטוחי משאיות. סוכן הביטוח בוחן מספר חלופות ממספר חברות ביטוח ויכול להתאים את הפוליסה לפי מענה על צרכי הנהג ועלויות הפרמיה בצורה הטובה ביותר.
ביטוחי משאיות נחלקים למספר רבדים, ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף, בדיוק כמו בביטוח רכב פרטי. רק שבביטוח משאית מגבילים את משקל המשאית עד ל 15 טון בדרך כלל. יחד עם זאת גיל הנהג ושנות ניסיונו כנהג משאית מאוד משפיע על גובה הפרמיה. נהג חדש על משאית ישלם פרמיה גבוהה יותר מנהג משאית וותיק.
 
בין כל הכיסויים הכלולים בביטוח משאית, החשובים ביותר הם גבול אחריות צד ג', נזקי גוף, משאית חלופית לתקופת התיקון של המשאית הקודמת. יחד עם זאת, החלו סוכני הביטוח להציע יחד עם ביטוח משאית בסיסי, פוליסת אובדן רווחים למשאיות. בשל התלות במשאית ככלי היחיד לפרנסת הנהג. הפוליסה מעניקה תגמול כספי בגין אובדן ימי עבודה.
 
כדי לרכוש פוליסת ביטוח למשאית איכותית שתתן מענה הולם וזול בעת הצורך ראוי להיעזר בשירותיו של סוכן ביטוח בגלל הכח שלו וקשריו המקצועיים עם חברות ביטוח שונות.