ביטוח עסקים

העסק – מקור הפרנסה שלנו זקוק להגנה. יש המון סיכונים לעסק שביום יום אנחנו לא חושבים עליהם בכלל. מה הסכנות שאורבות למקור הפרנסה שלנו? איך ניתן להתגונן מפניהם? 
 
כל בעל עסק משקיע הון עצמי בתחילת הקמת העסק שלו, שמטרתו להניב רווחיות. ישנם המון מצבים אשר יכולים לסכן את שרידותו של העסק: שריפה, פריצות, גניבת מסמכים חשובים, גניבת המחאות או מזומנים מכספת, תאונות הגורמות נזקים לגוף, או לרכוש, כל נזק שיגרום לפגיעה בהכנסות, נזקי טבע. נזקים מהסוג הזה עשויים לגבות מחיר מבעל העסק. 
 
סוכני ביטוח יכולים להתאים ביטוח לעסקים שונים לפי הסיכון הטמון בהם. לדוגמה, ביטוח קבלנים- יבטח בעיקר את הפרויקט הספציפי עליו הקבלן עובד. ביטוח חקלאים יבטח את הסחורה או המטע החקלאי ממנו מניב החקלאי את התוצרת, ביטוח ימאים, ביטוח ספרים ומעצבי שיער, ביטוח קוסמטיקאיות וכיו"ב, כל ביטוח לעסק הוא ספציפי לנישה בו העסק עובד. 
 
יחד עם זאת קיימים כיסויים השווים לכל בעל עסק באשר הוא, לדוגמה: שרותי תיקון תקלות מחשב, פיצוי בגין אובדן מסמכים חשובים, תיקון תקלות אלקטרוניות, פגיעה במבנה המשרד, חבות מעבידים וכיו"ב. 
 
לפני שבאים לרכוש ביטוח לעסק יש להקפיד כי הוא כולל בעיקר את הכיסויים הבסיסיים:
• ביטוח למבנה המקום בו מתנהל העסק (משרד), לרבות כיסוי מפני שריפה
• כיסוי לתכולת המשרד, לרבות הציוד הנייד שנמצא בו(כמו מחשבים ניידים, סלולארים)
• כיסוי מפני פריצות, שוד ונזקי וונדליזם וכיסוי לנזקי טבע
• כיסוי אובדן רווחים
• פיצוי לצד ג' שנפגע מפעילות עסקית
 
אלה הכיסויים העיקריים שיש להקפיד ברכישת פוליסה לביטוח עסק. מומלץ לקבל מספר הצעות לביטוח ממספר חברות כדי שבעל העסק יוכל לקבל א הכיסויים הספציפיים עבור העסק שלו.